E&B - 1/2022

129 Kč / časopis
Skladem

Hlavním tématem prvního čísla roku 2022 jsou ekologie a udržitelnost – a v souvislosti s tím i mimořádně zajímavé technologie a inovace. Chytré neboli inteligentní bydlení totiž neznamená přetechnizovanou domácnost, ale prostředí, ve kterém se lépe a zdravě bydlí a kde se pak i efektivněji pracuje. Velkou roli také hrají kvalitní exteriéry. Představujeme krásné realizace zahrady i veřejných prostor a parků. Nechybí nové developerské projekty, oceněné realitní projekty, analýza nového stavebního zákona a mnoho dalšího.

Detailní informace

Detailní popis produktu

OBSAH

Tvoříme prostor pro život. Komplexně
Spolumajitel EXX Holdingu Jindřich Lukavský vidí sílu v komplexnosti a věří, že buď míříte stále dopředu, nebo pomalu umíráte. EXX se  nebojí výzev a složitých projektů v oblastech světelného designu, návrhu a výroby interiérů. V rozhovoru popisuje cestu, která začala podnikáním ve Felicii a pokračuje dál.

Kouzlo bydlení se zajímavou historií
Nejlepšími developerskými projekty roku 2021 jsou dva bývalé pivovary a barrandovská novostavba. Absolutními vítězi soutěže Realitní projekt roku se staly pražské projekty Rezidence Nuselský pivovary, Barrandez-Vous a brněnská Rezidence Starý pivovar. Zaujal také The Clock Palace v Praze na Vinohradech.

Dobré lokality měníme ve skvělé adresy
Obchodní ředitel developerské a investiční skupiny CRESTYL Viktor Peška říká, že  strategií společnosti je budovat komplexní projekty, které kombinují více funkcí. Synergie bydlení, práce a obchodu zvyšuje hodnotu nemovitostí v dlouhodobém horizontu. Prozradil i něco víc o výsledcích roku 2021 a dalších plánech.

Dialog mezi architekturou a krajinou
K dobré zahradě patří citlivé sjednocení všech jejích částí do celku, který dává smysl. Krásné a jednoduché exteriéry jsou náročné. Jejich čistota a nekomplikovanost jsou velmi relativní, protože najít onu kvalitní podstatu a balanc je delší cesta, než jen zaplnit prostor atrakcemi, píše Jakub Finger, vedoucí architekt a majitel Atelieru Partero. 

Chytré bydlení jako standard
Pryč jsou doby, kdy si chytré bydlení pořizovali technologičtí nadšenci. Rostoucí požadavky EU na energeticky úsporné a udržitelné bydlení a naše snaha o lepší a kvalitnější životní styl vedou k tomu, že rostou nároky na technické vybavení domácnosti. To přináší potřebu takové technické vybavení efektivně řídit, uvádí ve svém textu Jan Průcha, zakladatel a majitel skupiny Insight Home.

Koncept energeticky nezávislého domu Fenix
Cyril Svozil vybudoval velkou firmu Fenix, která vyrábí a dodává elektrické sálavé topné systémy do 70 zemí světa. Stal se ve svém oboru světovou jedničkou s miliardovým obratem. Nyní rozvíjí energetický komplex Fenix. Jde o plně elektrifikovaný, úsporný dům, který je vybaven fotovoltaickou elektrárnou, má bateriové úložiště, flexibilní topný systém, ventilaci s rekuperací atd.

Zvuk i design bez kompromisů
David Hauerland je mladý podnikatel, který neustále rozšiřuje nejen své portfolio, ale i pole působnosti. K realitní společnosti Fidurock připojil před třemi lety showroom s prémiovou audiotechnikou VOIX a letos i vinařství Zlati Grič, vinařskou perlu Slovinska. Co mají víno, hudba a byznys společného? Překvapivě hodně. 

Timeless
Italská móda se vždy vyznačovala zajímavými detaily a precizním zpracováním. A pro značky Max Mara Fashion group je kromě toho důležitá i nadčasovost. Slovo „timeless“ najdete u popisu kolekcí v každé sezóně. To je právě důvod, proč na ni společnost MaxPraga vsadila, a taky příčina, proč se tyto značky těší oblibě u českých i slovenských klientek.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení